Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik jezdce začátečníka

Cílem výcviku je pomoci začátečníkům v momentě, kdy zjišťují, že jízda na koni není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Poradenství zaměřené na jezdecké začátky vysvětluje, jak začít a na co se v první řadě zaměřit. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

čo mám robiť keď sa mi kôň otáča naspäť do stajne

Autor: viki Datum: 12.05.2013 19:03

dobrý deň,

chela by som sa opýtať ako mám odnaučiť svoju kobylu aby sa mi z vychádzky vracala späť ku stádu do boxu...neviem si s tým rady..nereaguje ani na brzdenie oťažami...jazdím na westernovo sedle a naozaj už neviem čo s ňou mám robiť ....ďakujem
Viktoria
 

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

Dobrý den,

tak samozřejmě, že poradit lze cokoliv, je však otázka co zabere. Nicméně pokud si dělám správný obraz toho, co popisujete, je důležité změnit způsob návratu z vycházky. Pokud to jde, tak přicházet tzv. odjinud. A nebo nejlépe můžete sesednou z koně a kousek prostě dovést koníka na ruce. Dalo by se říci, že tak budete mít větší vliv na koně. A pokud by to fungovalo, tuto praxi opakovat a držet se jí dlouhodobě. Pokud je na Vás kůň sprostý, nebál bych se v daný moment také koně řádně vycuknout v udidle. A pokud by se tak Vám dařilo koně nenechat odbíhat hlava nehlava ke stádu, ubezpečuji Vás, že u koní je o stále málo, aby tak fungovala spolehlivě i nadále. Proto ač příjdete časem na cokoliv, zahrňte to do dlouhodobé praxe.

Další způsob, jak se tomu vyhnout je zásadní jízdárenská práce. Ať již jezdíte western nebo anglii, jednoduše ve vyhrocených situacích by měl být kůň proježděný tak, že minimálně respektuje pomůcky do zastavení a vykročení, dle vůle jezdce. Proto pokud můžete, zkuste pracovat na jízdárně přechody krok, klus cval a zpět a zacouvat. Minimálně si ale myslím, že by mohlo fungovat první doporučení.

Vzhledem k tomu, že netuším co vše jste již zkoušela, očekávám Vaší dodatečnou zpětnou vazbu.

Děkuji

Toušek Daniel

 

14.05.2013 22:45
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní