Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Výživa březí klisny

Autor: Gabriela Datum: 05.06.2013 16:29

 Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,mám 17 letou březí kobylu,kterou jsem před rokem přivezla z ne příliš pěkných podmínek.Kobča byla ve špatné výživné kondici,hubená,nedožraná.Neskutečnou pílí a trpělivostí jsem ji dostala do krásného stavu,je lesklá,dobře krmená.Stále je ale na ní vidět  předešlá zanedbanost,co se týče výživy,jakmileněco uberu nebo je méně kvalitní seno,začíná chřadnout.Je březí,zatím jen v prvním měsíci březosti,ale mám strach,aby mi během březosti nespadla z váhy a svalů.Co by jste mi doporučil?Dostává 2 druhy ovsa,ječmen,otruby,řepné řízky a pivovarské kvasnice.Obden musli domácí výroby a seno.Děkuji za odpověď.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Potřeboval bych vědět, jaké množství jednotlilvých krmiv vaší kobylce krmíte. Potom bych mohl lépe posoudit současnou krmnou dávku a případně navrhnout úpravu.

Děkuji

06.06.2013 20:31
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní