Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik pokročilého jezdce

V pokročilém výcviku je zapotřebí si nadále osvojovat prvky jezdeckého sedu a rovnováhy.  Důležité jepozvolné vžívání do myšlení jezdce, který má snahu koně vést a komunikovat s ním skrz jezdecké pobídky. Poradenství je věnováno pokročilým jezdcům bez vlastního koně navštěvující jízdárny nebo pomáhající jezdit koně jako výpomoc, ale rovněž majitelům koní pro rekreaci a sport v základním stupni výcviku "ZM - L".

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

koník v terénu neumí chodit rovně

Autor: Monika Datum: 05.06.2013 17:37

 Dobrý den,

mám problém s šestiletým valachem v terénu. Kdykoliv jedu prostředkem louky nebo pole, jako by nevěděl jestli chce cválat na tu nebo onu nohu (v klusu se lehce vrtí ale není to tak strašné). Kdykoli jedu podel lesa, nebo na kraji louky, tak cválá normálně, vidím očnicový oblouk jako na kruhu, jezdíme klidně a pomalu. Ale když chci jet prostředkem tak se vrtí, kdysi  si i přeskakoval, těď už jenom dělá jako by vlnovky a když se ho snažím srovnat tak začne strašně letět. Nikdy sem se s tím nesetkala a nevím moc co s tím. Prosím o radu. 

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

Dobrý den,

Není koník vysoko v krvi ? nebo doslova plnokrevník ? Trochu mi to připomíná plnokrevníky s hysteriskou chutí si zacválat. Přeskakování či neklid v klusu lze možná vnímat jako projev nervózy. Zrovna jsem začal připravovat koně do dostihu po roce a půl rekonvalescence. Opravdu, co dělal na cvalovce to asi nelze popsat, ale v polovině z toho co popisuje se shoduje. Většinou se snažím cválat pod kontrolou někde na cvalovém ovále a dát koni to oč si žádá. Jenže tohle jsou dostihoví koně. A když se dostatečně vycválá, tak druhý den je to lepší. Nicméně to není rada pro Vás. Spíše by nebylo od věci přestat na čas jezdit po polích, stejně zemědělci z toho asi nadšeni nejsou a pracoval tak jak cítíte, že je uspokojivé pro Vás oba. Tedy podél lesa. Zřejmě má koník problém z velkého prostoru. A pokdu tedy jste na poli a chcete si zacválat středem, procválejte koně nejdříve někde na souvrati na kruhu, na obě ruce. 

Přikládám odkaz na práci s dostihovými koňmi. Pro Vás asi je to první z leva.

http://www.jizdarnaradonice.cz/o-nas/dostihova-staj-utrin/

S pozdravem

Daniel Toušek

 

 

05.06.2013 23:08
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní