Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Mám problém s poklesem váhy u sportovní koně

Autor: Veronika Datum: 10.09.2013 20:22

Dobrý den..Mám problém s mým koněm..před měsícem jsem se nepohodla v jedné stáji a musela jsem se tedy přestěhovat s koněm do jiné stáje. Problém vznikl po měsíci že značně pohubl přitom dostává vís granulí i stejnou dávku sladového kvetu i ovsa..Myslím ýe i přiměřenou dávku sena na kterou byl zvyklý.Normálně je v treninkové záteži a pracuje obden..tedkon chodil i kazdy den do výbehu na 2 hodinky ráno na což tedy nebyl zvyklý protože v min. stáji chodil pouze 3 krat tydne..Nevím co proto mám udelal aby víc nabral...je mu 5 let je mladej a závodně skáčeme parkur..ale za poslední mesic jsme byli jen jednou.. Mám mu začít davat nečeho víc? Nebo jaký na to máte názor?

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Dávka jadrného krmiva nebývá vždy zárukou lepší kondice. Pro koně je důležitá pohoda a pravidelný režim a hlavně dostatek kvalitního objemného krmiva sena nebo pastvy.

Předpokládám, že se změnou stáje se změnila i kvalita a zdroj sena. Tam může být schován váš problém s hubnutím.
Také změna režimu - nyní výběh společně s jinými koňmi mu nemusí vyhovovat.

Nevím kolik kg ovsa a sladového květu nyní krmíte, tak se nemůžu moc dobře vyjádřit jestli je toho málo nebo moc, to bych potřeboval od vás upřesnit.

Je možné, až si po nějakém čase zvykne na novou stáj, nové koně a nový denní režim, tak se vrátí zpátky do původní kondice.

Pokud mi napíšete odpověď na mou otázku, budu vám schopen onkrétněji poradit, co je možné ještě udělat.

18.09.2013 21:21
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní