Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Rubrika

Ustájení koně, bezpečnost ve stáji a jízdě na koni

Správné ustájení koně je pro odpovědného chovatele samozřejmostí. Víte však, co kůň potřebuje, aby byl v "pohodě"? Je tento termín uvedený v zákoně na ochranu zvířat proti týrání? Bezpečnost ve stáji se řídí tzv. stájovým řádem a během každé práce s koňmi je nutné dodržovat určitá pravidla.Ukážeme vám základní poučky i to, kdo za celý chod stáje zodpovídá.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Neplacené ustájení

Autor: Jana Datum: 24.09.2013 09:28
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak mohu po právní stránce řešit problém s majitelkou koně, která ho má u nás v ustájení. Již přes půl roku neplatí nájemné, o koně nejeví zájem už skoro rok. Teď byl koník nemocný a všechno jsme hradili sami. Není s ní domluva. Je nějaká možnost přepsat koníka na nás, když už nám neplatí výdaje. Dozvěděla jsem se, že má dluhy, problémy s drogami apod. Nerada bych, aby ho zabavila třeba exekuce a my nebudeme mít ani peníze, ani koně. Děkuji Vám za odpověď. Jana
Diskuze v rámci dotazu

Dobrý den,

 

to je velmi složitá otázka. Doporučuji kontaktovat právníka a řešit to s ním.Základem je samozřejmě vaše písemná nájemní smlouva, zde by jste měli mít i sankce za neplacení apod.

Moje rada je řešit  to okamžitě, dle právního řádu je zatím kůn jako věc a  zboží a tím se může jednání soudů velmi protáhnout a vy budete koně živit a ošetřovat. Musíte dát majiteli písemnou výpověď se žádostí o úhradu nedoplatků, vše vyúčtovat a pak použít  u soudu s náhradou škody. Obávám se, že koně nemůže prodat a tím si uhradit dluh-pokud to nemáte ve smlouvě.

 

s pozdravem

22.12.2013 10:31
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní