Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Výživa 10měsíčního hřebečka

Autor: Tereza Datum: 10.01.2014 22:09

 Dobrý den, 

mám 10 měsíců starého křízence PH. Je velmi dobře stavěný a vypadá, že mu nic nechybí. Krmíme pouze senem, ráno a večer, občas dostává mrkev a také má k dispozici solný liz. Jak sem již zmínila vypadá dobře, přesto bych nereda něco zanedbala a tak se ptám, zda by jste k tomu přidal ještě nějaký příkrm? Popř. jestli můžete poradit konkrétní výrobek, který se Vám osvědčil. Samozřejmě nemá žádnou zátěž, občas chodíme na krátké procházky. 

Moc děkuji za odpověď.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Podle vašeho popisu, že si svého koníka všímáte velmi dobře. Dělejte to i nadále, pokud bude v dobré kondici, nebude hubnout, tak by mu měl stačit dosavadní režim.

Jen bych uvažoval o doplnění účinných látek (stopové prvky, vitamíny), solný liz nestačí, jen to může způsobit zlozvyk lízání soli.

Bylo by dobré jako doplněk účinných látek nějaké vitaminovo minerální krmivo (než začne vyrábět na pastvě nebo ve výběhu díry a požírat hlínu) je možné použít kompletní liz HORSAL LECKSCHALE nebo vitaminovo-mineální doplněk HORSAL EXKLUSIV, ten se musí dávat do nějakého příkrmu. Toto by mělo stačit a váš koník by měl být naprosto v pořádku.

Přeji hezký den.

11.01.2014 17:52
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní