Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kulhání

Autor: Lucie Datum: 19.04.2014 18:31

 Dobrý den,

 

chtěla jsem se zeptat, mám 3 a půl letého koně a nedávno se lehce zranil, měl malou tržnou ránu na levé přední noze (spěnková kost, vnější část), ránu jsem mu každý den dezinfikovala a ošetřovala. Následně začal kůň mírně kulhal, ale pak to zase ustalo. Z rány se ale udělala jakási trvdá bulka, asi zřejmě pakost, na dotek ale zřejmě nebolestivá. Teď se mi kůň zase rozpajdal a kulhá, noha mu ale vůbec nehřeje, ani není oteklá. Myslíte si, že to má s tím spojitost? Ještě jsem pod sedlem cítila, jak se mu na přední noze, za loktem a slabinou (tam, kde je podbřišník), cukají svaly, takové škubání.. Můžete mi poradit co dál? Děkuji, Lucie

Diskuze v rámci dotazu

MVDr. Ilian Pták

Zdravím Vás,

 

Bylo by vhodné zavolat veterináře a provést u Vašeho koně diagnostiku kulhání a případně potvrdit, nebo vyloučit spojitost s tvrdou bulkou.

V tuto chvíli bych jen doporučil na koní nejezdit do příjezdu veterináře.

 

Zdraví MVDr. Pták I. 

27.04.2014 23:18
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní