Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmění drezurního koně

Autor: Kateřina Datum: 28.05.2014 21:01

 Dobrý den,

chtěla bych se optat, jaká by měla být krmná dávka sportovního koně? Dělá 6x do týdne (jízdárna-jízdárna-terén-čundr venku-jízdárna-jízdárna-výběh celý den). Minulý rok na podzim se zranil a tak až do ledna nedělal. Celé se to na něm podepsalo a na jaře byl kost a kůže. Dávali jsme mu hodně sena a dostává ječmen, ve stáji je to totiž složitější přes krmení a žádné "vychytávky" nebo věci navíc tam moc neprojdou. Už vypadá líp, ale pořád lidi okolo říkají, že je pohublý a žebra mu opravdu vidět jsou. Hřebec je dominantní a rád si zaskotačí pod sedlem, tak ho nechci rvát jádrem ať si něco neuděláme. Občas dostanou mláto z restaurace ve městě. Posílám foto jednu ze zimy a jednu aktuální, díky moc za odpověď. 

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Podle fotografií vypadá nyní v lepší kondici než v zimě.

Poud nemáte ve stáji jiné možnosti krmení, tka bych navrhl jednoduchou úpravu krmní dávky.

Krmte dál seno v stejném množství a místo ječmene dávejte podle aktuální pracovní zátěže 0,5-1 kg HORSAL W1 nebo HORSAL W2.

Kondice se stabilizuje a bude mít i dostatek účinných látek (vitamíny, minerální makro a mikroprvky).

29.05.2014 21:46
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní