Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

musli nebo granule bez ovsa

Autor: antonie Datum: 10.07.2014 21:12

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám 6 letou klisnu plemene KWPN. Koupila jsem si ji nedávno. Od svých čtyř let stála na pastvě a nic nedělala. Nevím jak ji mám krmit je hodně temperamentní a hysterická proto nemůže mít oves. Byla bych ráda kdyby jste my mohly doporučit nějaké musli nebo granule bez ovsa které už máte ozkoušené. 

předem Děkuji.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Zcela určitě nepoužívejte oves, jak píšete její reakce by nebyla prospěšná pro nikoho z vaší dvojice.

Krmná dávka by měla obsahovat dostatek pastvy, případně sena.
Musí mít dostatek pohybu, aby dostala ze sebe svůj temperament.

Podle její kondice dávkujte jádra, pokud bude v dobré kondici, není důvod krmit velké množství jádra, v tomto případě vždy méně znamená více!

Můtžete použít kombinaci ječmen+kukuřice+doplněk účinných látek (například HORSAL EXKLUSIV - 0,1 kg) v celkové dávce 0,5-1 kg

nebo

Můžete použít "vše v jednom" v tomto případě mohu doporučit granulované krmivo HORSAL W1, má vysokou koncetraci živin i účinných látek a bue stačit v podobné dávce 0,5-1 kg.

10.07.2014 22:21
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní