Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Škobrtání

Autor: Daniela Datum: 30.07.2014 21:20

 Dobrý večer,

Nevím jestli to sem patří, ale nenapadlo mě, jakou jinou rubriku zvolit. Máme 9 letého poníka křížence welshe a hucula. A je to tak necelé 2 měsíce a začal stračně škobrtat ( jednou třeba bylo ježdění skoro bez škobrtnutí a pak zase jich bylo třeba až moc). A je to tak týden a co poprvé škobrtnul tak, že si z toho klekl na předky. Předevčírem jsem vozila malé děti v kroku a zničehonic si opět kleknul na předky, a dnes se to opakovalo zase. A Tam kde jezdíme nemá o co škobrtat, je tam rovný povrch. Předtím tam tolikrát jezdil a nic se nedělo. Kovář tu byl a kopyta má v pořádku. Když jsem se o tom bavila s pánem, který vlastní dost koní, tak mi řekl že to nic není že se mu nechtějí zvedat nohy. Proto jsem se rozhodla napsat sem vám, a doufám že mi alespoň trochu poradíte.

Přeji pěkný večer Hudačková

Diskuze v rámci dotazu

MVDr. Ilian Pták

 Zdravím Vás,

Příčin škobrtání je opravdu spousty,

Nejčastěji to bývá nepozornost koně, přerostlá kopyta, nerovnost terénu, nebo případně kulhání....

Pták I.

18.08.2014 11:44
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní