Prevence začíná již vhodnými veterinárními podmínkami pro převozy koní, vakcinací, zásadami správného odčervování a řadou dalších.
Dobrý den. V lednu jsem u kobylky zjistila nateklá hlezna. Trochu hřáli. Na radu veterináře jsme cca 3 dny chladili, potom cca 4 dny octové zapař. zábaly, poté masírovali kostivalovým gelem. Za měsíc (únor) léčena Equipalazone práškem 7 dnů a za 2 měsíce jsme opakovali. Do toho jsme chodili na procházky na ruce a prý radši po silnici. Nic nepomáhalo. Na půlden nebo den se zlepšilo a potom zase nateklo. Nedá se říci jestli po procházce nebo po klidu. Za další 2 měsíce (červen), léčena Dona 6x2ml A + 6x1ml B injekčním roztokem. 6 injekcí po 4 dnech. A začít pomalu jezdit.Do toho přidávat prášek do žrádla na posílení šlach.cca 15 dní.Název si nepamatuji. Nyní je říjen, nohy jsou pořád stejné, jednou lepší, jednou horší a já nevím co dál.Jezdit nejezdit,ohřívat nebo chladit,bandážovat nebandážovat. Nateklé v místech, „hluboký ohýbač prstu" a trochu „povrchový ohýbač prstu". Nehřejí, pravděpodobně nebolí, kobyla nekulhá. Je to huculka a má trochu nadváhu,24/7 venku s vlastní stájí.Poraďte prosím jak dál postupovat. Děkuji moc za radu.
Zdravím Vás,
Velmi těžko se to hodnotí aniž bych ty hlezna viděl – neznám přesnou lokalizaci otoku, konzistenci, velikost, teplotu, bolestivost, věk, kování atd.…..
Byla by vhodná osobní nebo telefonická komunikace.
P.I.
Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.