Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmná dávka

Autor: Veronika Datum: 06.11.2014 08:29

Dobrý deň, mám 7 ročnú kobylku NONIUSA, Prvý rok má za sebou parkúrovu sezónu. Cez leto bola skoro každý deň na tráve, či dateline. Ráno dostáva 1kg sšrotovaného jačmeňu-plus vitamíny, večer dostáva jednu naberačku granul máčaných značky VK drcman -Relax s kukuricou. Teraz už asi mesiac je na sene kedže pastviny už niesu víživné, no zdá sa nám žežerie málo sena, zatial mi neschudla ani nič podobné, jazdí 6 dní v týždni ale už tak viac menej oddychovo, večer dostáva caa 6-7 kg sena, no ráno mi už nechce žrať....je možné že jej táto dávka vystačje ???

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Je to možné, že jí tato dávka stačí. To poznáte podle její kondice, pokud se zhoršovala, musela by jste přidat jádro.

Upravil bych ale stávající dávku tak, že bych nechal ječmen, kukuřici a vitamíny a vynechte granule Drcman, v tomto množství nemají žádný smysl a už vůbec je nenamáčejte. Také šrotovaný ječmen není dobrý, lepší by byl mačkaný, maximalně hrubě šrotovaný. Jemný šrot zhoršuje trávení a využití živin a hlavně snižuje žvýkání a proslinění potravy.

Přeji hezký den.

06.11.2014 16:58
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní