Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu VÝCVIK A TRÉNINK DREZURNÍHO KONĚ

Rubrika

Přístup k vyšší drezůře a náprava jezdecky pokaženého koně

Dokonalé zvládnutí pohybových schopností a mentálních vlastností koně jsou cílem každého jezdce, který disponuje jinými ambicemi, než je prostá jízda na koni. Dobrý jezdec schopnosti koně rozvíjí. Jak na to vám poradí právě tento oddíl. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Nereakce na pobídky

Autor: Helena Datum: 07.12.2014 21:19

Dobrý den, 

ráda bych Vás požádala o radu. Jsem majitelkou 7letého trakéna, valach. Koníka jsem koupila cca před dvěmi měsíci s tím, že je obsednut, ale z důvodu nedostatku času neježděn. Pracuji s ním ze země na budování důvěry, respektu. Reaguje na hlasové povely, celkově je pozorný, práce ho baví. Problém nastává v sedle. Koník je najednou jako vyměněný, plouží se jako na porážku, nereaguje na sed ani na holeň ani na hlas. Při větším tlaku holení "odpoví" vyhozením zadkem. Jezdíme bez udidla. Vím, že všechno chce svůj čas a že musíme více pracovat ze země, ale tenhle velký rozdíl mezi tím, jak funguje ze země a nefunguje ze sedla mě zaráží. Prosím Vás o radu co mohu dělat lépe, případně co zřejmě nedělám vůbec :) Díky moc, Helena

Diskuze v rámci dotazu

Jiří Pik

Dobry den, je to jednoduche, každý delame jenom to co si muzeme dovolit. Vas konik prisel na skvělou fintu jak nedělat něco, co se mu nelibi. Jsem presvedcen o tom, ze Vam nezbyde nic jiného, nez byt pod sedlem duraznejsi a jasne konikovi vysvětlit kdo rozhoduje. Je mi jasne, ze toto zni nepopularne, ale jezdectvi nemá s dobrovolnosti nic spolecneho. Urcite cvičte ze země a vytvarejte pozitivni navyky s okamžitou reakci, pak to same provadejte v kratkych intervalech pod sedlem, nejlepe s pomocníkem. Pokud Vam konik nebude fungovat, pak se rad u Vas zastavim a ukazi prakticka cviceni. Jirka

03.01.2015 19:20
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní