Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kostní hrbol

Autor: Kristýna Datum: 11.01.2015 19:05

 Dobrý den, navštěvuji stáj s dostihovými koňmi a u jednoho koně pozoruji zvýšený křížový hrbol pánve na jedné straně.(Kuň je pod jezdcem málo ohybatelný a nerad spolupracuje.) Prosím o radu jak muže být takový problém závažný, co jej muže způsobit a jak se dá léčit. Díky

Diskuze v rámci dotazu

MVDr. Ilian Pták

 Zdravím Vás,

Zvýrazněna křížová kost, může ale v mnoha případech nemusí nic znamenat (fyziologický zvýrazněna, málo osvalený kůň…..). Neohebnost a špatná spolupráce má spíš jinou příčinu (záda, zuby, jezdec, udidlo, sedlo atd…..)

Doporučil bych toho koně vyšetřit veterinárním lékařem.

P.I.

14.02.2015 19:47
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní