Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Prevence a léčba koní

Prevence začíná již vhodnými veterinárními podmínkami pro převozy koní, vakcinací, zásadami správného odčervování a řadou dalších. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Bolest zad?

Autor: Pavlína Datum: 27.01.2015 20:02
Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Mám klisnu 17 let, v režimu 24/7 s otevřenou stájí. Klisna si začala celkem často ulevovat na zadní nohy. Vždy když stojí v klidu, povolí si jednu za zadních nohou, měla jsem tu fyzioterapeutku a dle vyšetření měla klisna na jaře zablokovaný 4 bederní obratel. Po vyšetření a narovnání žádná změna tudíž jsem volala fyzio. znovu že mi do toho ještě začala slabounce pokulhávat na předek, což mi řekla, že klisna má natržený sval na noze. Dostala léky a klid. Žádná změna. Nyní když mi stojí v klidu občas kopne pod břicho PZ nohou a bouchne s ní o zem. Dělala to občas i v létě ale to jsem myslela, že reaguje na mouchy, teď nejsou tak asi problém nebyly mouchy. Koliku jsem vyloučila, klisna normálně žere i vylučuje. Nevím zda to není spojené se zádama. Přikládám její foto. děkuji za Vaši odpověď Sládková
Diskuze v rámci dotazu

MVDr. Ilian Pták

 Zdravím Vás,

Nevím zda klisna je určena k jezdeckým účelům, nebo je výběhová a dále zda klisna kulhá nebo nekulhá a zda je březí.

Jinak obecně dáno že bolestem zad většinou předchází ortopedické problémy. Tak bych prvotně klisně provedl ortopedické vyšetření.

P.I.

14.02.2015 20:06
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní