Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Veterinární péče o sportovního a dostihového koně

Cílem této sekce je reagovat na praktické dotazy týkající se onemocnění a zranění, se kterými se lze nejčastěji setkat při pracovním využití sportovních i dostihovýchkoní. Konkrétně jde např. o zranění šlachového aparátu a zásady následné léčby, ortopedická onemocnění pohybového ústrojí koně podle jeho sportovního využití aj.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Kulhání

Autor: Jana Datum: 05.02.2015 16:54

 Dobrý den, mám problém se svým 5letým sportovním koníkem připravovaným do drezury. Má lehce vtočenou levou přední nohu.Před třemi měsíci jsem ho pustila v kruhovce, kde se trošku víc "vyřádil" a příští den mi začal kulhat. Noha nebyla oteklá ani nikde nehřála. Kulhal hlavně v obratech na pravou ruku a jen v klusu. Po pár dnech se kulhání zlepšilo a po třech dnech lehké práce se opět vrátilo. Začala trochu hřát vnitřní patka. Udělaly se kontrolní rentgeny, sono, ohybové testy a všechno se zdá být v pořádku. Po umrtvení celého kopyta kulhání přestalo. Po asi měsíci kulhat opět přestal, jezdila jsem asi 2 týdny bez problémů a pak se kulhání opět vrátilo. Jediné co mi veterinář doporučil, bylo vzít ho na resonanci, na což bohužel nemám peníze. Máte nějakou radu jak s ním pokračovat dál? bylo mi řečeno, že bz to mohl být natažený kolaterální vaz někde v kopytě. Jak dlouhá je u takového případu léčba a jak probíhá? Už 3 měsíce je vyřazený z práce. Děkuji

Diskuze v rámci dotazu

MVDr. Ilian Pták

 Zdravím Vás,

Bylo by vhodné vědět jak probíhalo diagnostické znecitlivění – kde byli prováděny vpichy, dále zda kulhá více na měkkém, nebo tvrdém povrchu..… a hlavně zda byla stanovena suspektní, nebo přesná diagnóza .

Možnosti poškození v kopytě je spousty – kloub, šlachy, vazy, kosti…..

Je též možné že kůň má už jiný problém.

Doporučil bych udělat diagnostiku kulhání znovu.

P.I.

14.02.2015 20:21
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní