Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ZÁKLADY VETERINÁRNÍ PÉČE

Rubrika

Prevence a léčba koní

Prevence začíná již vhodnými veterinárními podmínkami pro převozy koní, vakcinací, zásadami správného odčervování a řadou dalších. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Prosím o radu nárůstek na spodni čelisti u koně

Autor: Millan Datum: 12.02.2015 20:08
Dobrý den, prosil bych radu. Mému koni se udělal na spodní čelisti, pravé strany kostní výrůstek (který je oblí a vychází z kosti kousek od udidla)a o velikosti 15mm a stále roste do boku. Zaznamenávám ho asi 2 měsíce. Po prohmatání kůň nic necítí, myslím že ho to nějak neomezuje, zatím!? Mám strach, jestli se nejedná o nádorovitý kostní výrůstek na povrchu čelisti. Kůň je v dobrém zdravotním stavu ale trápí mě rychlá změna velikosti nárůstku, kterého jsem si dříve nevšiml. Nejsem jediný co s koněm pracuje a nikdo nezaznamenal tuto podivuhodnou věc dříve. Děkuji předem za odpověď.
Diskuze v rámci dotazu

MVDr. Ilian Pták

 Zdravím Vás,

Jestli je koní 3-4 roky, tak by to mohl byt následek přezubování. Pak samozřejmě by to mohla byt exostoza (pakost) po traumatu, nebo i ten nádor. Doporučil bych to zkouknout veterinářem a v případě potřeby i provést rentgenologické vyšetření.

P.I.

14.02.2015 20:44
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní