Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Sestavení krmné dávky

Autor: Petra Datum: 08.03.2015 19:45

 Dobrý den,

mám na Vás takový dotaz. Mám skoro dvouletého hřebečka A1/1, ráno i večer dostává seno + hrstku granulí. Je hůře krmitelný, ikdyž sní vše na co se podívá. Pohyb má ve výběhu a  začínáme pracovat na lonži a připravovat na obsedání. Přesto jsem se chtěla zeptat kolik granulí, jaké + popřípadě co ještě navíc by měl dostávat aby lépe přibýval? PS: oves, ani jadrná krmiva nechci. Děkuji

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Úplně nerozumím tomu, že jadrná krmiva nechcete, můžu se zeptat proč?
V jakýchkoliv granulích by mělo být vždy dostatek obilovin, musí tvořit základ granule, pokud ne, tak je to jen směs odpadů a je za to škoda peněz.

Jestli jsem to pochopil dobře, tak asi myslíte pro jednouchost krmení dávat jen granulovanou doplňkovou směs a neřešit nic dalšího.
Pak bych mohl doporučit velmi oblíbené krmivo HORSAL W1, dávka pro vašeho hřebečka 0,5 kg denně, pokud by jste začali obsedat, tak postupně navýšit až na 1 kg. To by mělo zatím stačit.
Samozřejmě k tomu dostatek sena.

Přeji hezký den.


 

09.03.2015 21:43
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní