Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

8-letý valach

Autor: Silvie Datum: 23.03.2015 11:21

 Dobrý den,

potřebovala bych poradit s krmnou dávkou pro 8-letého valacha, KVH 180cm. Valach je po roční pauze, kvůli zranění šlachy, opět v parkurové zátěži. Práci dostává 6x týdně, náchylný k otoku nohou, ustájený v boxe, do výběhu chodí denně na 2h, valach je hodně tlačivý. Momentálně dostává 3l ovsa, chtěla bych mu dát nějaké vitamíny a podporu na osvalení, hodně opadl ze svalů. Přemýšlela jsem o Pavo VitalComplete, ale sama si moc nevím rady. Dále jsem vyčetla, že by se měl oves kombinovat s něčím bílkovinovým a zásaditým např. s vojtěškou, může to být čerstvá, sekaná vojtěška? Popřípadě v jakém množství?

Moc děkuji za odpověď 

Zelinková

Diskuze v rámci dotazu
Na Váš dotaz zatím nebyla zpracována odpověď.
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní