Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu JEZDEC ++

Rubrika

Přístup k vyšší drezůře a náprava jezdecky pokaženého koně

Dokonalé zvládnutí pohybových schopností a mentálních vlastností koně jsou cílem každého jezdce, který disponuje jinými ambicemi, než je prostá jízda na koni. Dobrý jezdec schopnosti koně rozvíjí. Jak na to vám poradí právě tento oddíl. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Míša

Autor: Michaela Datum: 16.01.2011 15:30
Dobrý den, přes rok mám nového koně, celkem dlouho trvalo než jsme se sžili...ono ani po tom roce to někdy není to pravé. Jezdím pravidelně s trenérkou a naším cílem je nižší drezura, ale pokud se nedostaneme do závodního obdélníku, tak to nevadí, i tak je pro nás správné ježdění důležité...ale největší kámen úrazu je, že můj kůň je dost tlačiví. Je zástupcem anglického plnokrevníka, ale temperament je charakterizující někde ztratil.Kdo se opravdu nadře jsem já a dalo by se říci, že dřu jako kůň. Někdo řiká stále pobízet, někdo zase nepobízet, ale to bych daleko nedojela, je tu i názor pobídnout a vyčkat...Po určité době opracování se rozhýbeme o něco rychleji, ale i tak si práci moc neužívám. Určitého pokroku jsme dosáhli, díky trpělivostí a důsledností, ale kdyby byl valach o něco energičtější bylo by to lepší. První můj kůň byl také plnokrevný a byl to opak toho současného, možná z toho důvodu neumím dostatečně používat holeně, protože u prvního stačilo jen lehce přiložit a být v kontaktu. Trenérka řiká, abych se tolik nesnažila, ne víc než kůň, ale to se lehce řekne, když já bych chtěla, aby bylo všechno ok. Budu se těšit na nějakou optimistickou radu :-)
Diskuze v rámci dotazu

Jiří Pik

Dobrý den Míšo. Tzv. tlačivý kůň je určitě vždy těžké zadání pro jezdce a ténink samotný. Důležité je si uvědomit, proč odmítá aktivní pohyb vpřed, coz může být  způsobeno vrozenými dispozicemi, či "lenost" získal výcvikem, nebo zdravotní nedostatečností. Jelikož vlastníte plnokrevníka, pak vrozenou lenost můžeme téměř vyloučit, pro tuto rubriku poradny zbývá tedy varianta kone který je "zabržděn" prací. Vaše trenérka má pravdu, nedřete se na koni,  nedoporučuji tedy koně neustále pobízet - tupost tím stále podporujete. Určitě bych Vám doporučil pracovat systematicky na lonži tak, aby se koni zrychlovaly reakce na pobidky a zvýšila se jeho kondice. Lonžování má samozřejmě svá pravidla a postupy....

Jirka

20.01.2011 08:00
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní