Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa sportujících koní

Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Klisna mi nepřibírá

Autor: Anna Datum: 28.06.2015 17:32

 Dobrý den,

posílám Vám fotku ze včerejších závodů, jak jste si přál.

Kobylka je potřeba před prací trošku povzbudit bičíkem, ale když se pak rozpohybuje tak chodí dobře. Připadá mi veselá, hlavně na vyjížďkách, kde na ni ten bič ani nepotřebuji. Když pracujeme na jízdárně, je to pokaždé jinak. Někdy má chuť a dělá vše co mi na očích vidí, někdy je potřeba více popostrčit, protože by ani nenaklusala a je taková neslaná nemastná.

Přálabych si aby měla více elánu do těch překážek a do té práce a to nejlépe pořád a jen nějaké dny, kdyse ji zrovna skákat či pracovat chce.

Děkuji za Váš čas a rady

Diskuze v rámci dotazu

Anna Kvasničková

 Dobý den,

budu se snažit aplikovat to co jste mi doporučil, také jsem si vědoma toho že kobylka je lehčího typu.

Přesto se ale chci zeptat, jestli existují nějaké jiné způsoby nebo přípravky jak ji více osvalit či udělat kondičku.

Budu vděčná za jakoukoliv odpověď.

Děkuji 

Kvasničková

29.06.2015 13:35

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Vaše kobylka je skutečně lehčí typ, spíše více do A 1/1.
Zlepšení kondice bude velmi postupné a nikdy z ní nebude velká baculatá klisna.

Můžete ubrat kuuřici a přidat oves cca 0,25-0,5 kg. Pak by měla být více dopředu.
Nevím jak plánujete práci v terénu, ale pokud by to bylo možné, tak přidávejte oves den před prací na jízdárně, před terénem oves uberte a přidejte kukuřici.

Tak by to mělo fungovat lépe.

Přeji hezký den.

28.06.2015 21:58

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Rád bych vám poradil nějaký zázrak, rychlovku. Bohužel nic takové není.
Je to postupný proces, který někdy trvá 2 měsíce, někdy půl roku, někdy i rok, než se dlouhodobým dodržováním nastavených pravidel kondice upraví.

Vaše kobylka už více jádra neunese, to jste si vyzkoušela, ze sena více nepřibere, takže alternativy jsou téměř vyčerpané.

Jetě bychom mohli na cca 2 měsíce nasadit "kůru" sušené kvasnice + probiotika. Kvasnice si jistě seženete, denní dávka 100 g a probiotika HORSAL PLUS v dávce 150 g.
Dopředu vás chci upozornit, že i tato "kůra" pouze zlepší trávení, ale nasvalení a případné tukové zásoby se musí vyvinout postupně.
 

Přeji hezký den.

 

29.06.2015 20:42
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní