Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu POSTUP LONŽOVÁNÍ KONĚ

Rubrika

Přístup k vyšší drezůře a náprava jezdecky pokaženého koně

Dokonalé zvládnutí pohybových schopností a mentálních vlastností koně jsou cílem každého jezdce, který disponuje jinými ambicemi, než je prostá jízda na koni. Dobrý jezdec schopnosti koně rozvíjí. Jak na to vám poradí právě tento oddíl. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Zvedání hlavy při cvalu.

Autor: Petra Datum: 02.07.2015 00:18

Hezký večer,
jezdím ve stáji bývalého dostihového A1/1 a při přechodech krok, klus, zastavení se dokáže hezky uvolnit a sbalit hlavu. Potom ale když chci nacválat, zvedne hlavu a dolů už ji nedá.Chodí s propadlými zády a vůbec nepracuje zádí. Když přejdu do klusu, zase ji dá dolů, ale začne se prát, jít proti ruce a spěchat. Nejsem příliš zkušená, takže chyba bude pravděpodobně ve mně, ale ráda bych zjistila co dělám špatně.
Děkuji za odpověd Petra. :)

Diskuze v rámci dotazu

Jiří Pik

 Dobrý den. Pokud zvládáte konstantní polohu krku krok, klus, zastavení, pak při nacválání a cvalu provádíte nějaký koněm nepřijatelný zákrok. Nebo již z minulosti má koník negativní návyk. Určitě bych zkusil nacválání a cval na lonži, nejprve bez jakéhokoli omezení (vyvázání), potom s přijatelným vyvázáním. . Dle reakce bych postupoval dále.........., tam je mnoho variant. Pokud koník na lonži cválá korektně, pak bych toto napodobil pod sedlem. Pokud se podíváte kolem sebe, pak totožný problém mívá hodně jezdců. Zpravidla je toto způsobeno rukou, která buďto necitlivě vydrží, nebo naopak otěž zahodí. Dalším negativem bývá necitlivá pobídka a pobídka v nevhodný okamžik. Máte-li možnost přivolat někoho zkušeného, pak využijte jeho služeb. 

30.09.2015 14:43
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní