Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu ORGANIZACE A PLÁNOVÁNÍ TRÉNINKU KONÍ

Rubrika

Výcvik pokročilého jezdce

V pokročilém výcviku je zapotřebí si nadále osvojovat prvky jezdeckého sedu a rovnováhy.  Důležité jepozvolné vžívání do myšlení jezdce, který má snahu koně vést a komunikovat s ním skrz jezdecké pobídky. Poradenství je věnováno pokročilým jezdcům bez vlastního koně navštěvující jízdárny nebo pomáhající jezdit koně jako výpomoc, ale rovněž majitelům koní pro rekreaci a sport v základním stupni výcviku "ZM - L".

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Naviazanosť koní

Autor: Tereza Datum: 16.07.2015 14:34

 Dobrý deň,

 

chcem sa spýtať, mám 14 ročnú huculku, 9 ročného kríženca poníka  a 20 ročnú americku klusáčku. Môj problém spočíva v tom že Huculka je hrozne naviazaná na tu klusáčku, a nechce mi chodiť bez nej na vychádky, viete mi poradiť, ako nejak eliminovať ich puto k sebe? 

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Daniel Toušek

 

Dobrý den, 

podobná závislost asi jen tak jednoduché řešení nemá. Napadá mě snad změa organizace práce, resp. postupem času měnit partnery ve výběhu, huculka prostě bude choidt do výbehu jen s poníkem. Vlastně se mi ani nemůže nic poradit, dyž neznám žádné bližší souvislosti ohledně denní organizace těchto koní a varianty vypouštění do výbehu, kdy a jak chodí ven, je možné jezdit na jízdárně u výběhu. Prostě zamyslět se nad tím, jak konkrétního koně "vyměnit" a postupě navázat na bližší vztah s jezdcem. Příklad: pokud jezdíte jednou dvakrát v týdnu o víkendu a veškerý čas v týdnu oba koně jsou společně ve vábehu, moc toho se závislostí asi nezmůžete. Pak by se mělo zvyšovat čas trávený s daným koněm a snižování času, kdy jsou závisláci společně ve výbehu. A začal bych změno ve stáji, aby nestáli vedle sebe. Samozřejmě, že si změny mohou vyžádat i určité rizika spojené s "apstinečními příznaky" a proto je třeba přemýšlet velmy dopředu aby a eliminovat možnosti zranění. Jinak čas a důslednost v podobných změnách je to, co je třeba dodržet, prtože koně na změny opravdu reagují velmi negativně. Většinou změna prostředí si vyžádá 1 týden navykání.

S pozdravem 

Daniel Toušek 

  

    

 

22.07.2015 11:55
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní