Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

složení krmné dávky

Autor: Lukáš Datum: 16.08.2015 11:01
Dobrý den, rád bych vás požádal o návrh krmné dávky pro 10letou klisnu v laktaci.Hříbě 3 měsíce.Klisna je na pastvě celodenně.Je v pořádku jen se mi zdá pohublá na hřbetě.Chci s ní začít opět lehce pracovat pod sedlem. Mohu ji přidávat oves či jiné jádro? A přibližně v jaké dávce a poměru.Děkuji za odpověď.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Můžete klidně přidávat oves. Vzhledem k tomu, že pastva po letošním průběhu počasí je spíše suchá tráva, nebude vadit množství ovsa 1-2 kg denně.

Budete si muset dávku odladit, tak aby nebyla zase až moc "veselá" pod sedlem.

Rozhodně bych doporučil dát klisně i hříběti k dispozici doplněk s vitamíny, stopovými prvky a minerály.
Pro váš typ ustájení by byl ideální HORSAL LECKSCHALE - kompletní liz, kde si mohou oba nalízat podle své vlasntí potřeby, takové množství které je pro ně zrovna aktuální.

Přeji hezký den.

16.08.2015 11:45
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní