Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Krmný doplněk na podporu reprodukce

Autor: Nancy Datum: 06.11.2015 11:17

 Dobrý den,

 

mám dotaz ohledně výživy mé sportovní  kobylky ( ted již v aktivnějším důchodu ), kterou plánuji na jaře připustit.

Letos ji je 17let, první hříbě měla v 8 letech , zdravotně i psychycky by měla být v pořádku, kondici má dobrou ale loni jsem ji zkoušela připouštět inseminačně a bohužel se vůbec nechytla. Proto jsem se rozhodla na jaře to znovu zkusit přirozeně. 

 

Proto jsem Vás chtěla poprosit o pomoc s výběrem krmných doplňku na podporu reprodukce. Momentálně dostává oves, mussli a lněné semínko. 

 

Děkuji za radu a přeji pěkný den. :)

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Vaše kobylka vypadá velmi pěkně. Věk je také dobrý, neměla by mít snad zásadní problémy.

Je možné, že pro ni nebude inseminace ideální způsob, někdy to tak je.

Určitě bych doporučil ji nepřekrmovat, předpokládám, že by vám stačil jen oves s kvalitním doplňkem účinných látek. Müsli obecně nepřináší nic víc, než hezký pohled na krmivo, ale živinově je téměř vždy slabší než "obyčejný" oves.
Cenově je ovšem výrazně vyšší.

Lněné semínko doporučuji používat v jarním, případně podzimním období zhruba 1 měsív při přelínávání, tam to má smysl a jsou to rozumně investované peníze.

Pro podporu zabřezávání je dobré použít speciální doplněk HORSAL STUTENPOWER PLUS, který zlepšuje reprodukční schopnost klisny. Začít podávat je ho dobré 1 měsíc před plánovaným připouštěním až do zjištění březosti cca do 2-3 měsíců březosti.

Přeji vám hezký den.

06.11.2015 15:33
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní