Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

6-ti měsíční hříbě- krmení

Autor: Petra Datum: 18.11.2015 16:21

 Dobrý den, 

chtěla bych se zeptat, čím je nejlepší a nejvhodnější krmit půlroční hříbě. Bude odstavena od matky a rovnou převezena do jiného prostředí. Já potřebuji vyřešit čím krmit po převozu. Je to kříženec APH + Hucul. Kobylka bude 24/7 a seno i vodu bude mít nonstop k dispozici.

Děkuji za odpověď.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Zcela určitě nebude nutné ji přikrmovat od jaro, až bude k dispozici pastva ničím. Pokud tedy máte pastvinu dostatečně vydatnou.

Nyní bych doporučil přikrmovat 0,3-0,6 kg HORSAL W3, je to doplňková směs pro rostoucí hříbata, kterí dodá hříběti vše potřebné, včetně důležitých vitamínů a stopových prvků.
Pokud by jste nechtěla krmit směs, tak je možné kombinovat ječmen, kukuřici, sojový extrahovaný šrot a vitamínovominerální doplněk HORSAL JUNGPower, je to pracnější a někteří koně mají tendenci třídit jednotlivé komponenty.

Je nutné sledovat stále jeho kondici a pokud by hubnul, dávku zvýšit, případně naopak.

Přeji hezký den.

20.11.2015 10:09
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní