Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

kostnatění kolaterálních vazů

Autor: Tereza Datum: 27.01.2016 20:46

 

Dobrý den, mám již starší kobylu (20let) a má potíže s kostnatěním vnitřním kolaterálních vazů a chrupavek u korunkové kosti. Diagnózá podložená rentgenama a konzultována s vet. Způsobeno to je jejím křivým postojem předních končetin - více namáhá vnitřní strany. Doporučení se různí - nakovat na zámkové podkovy, nakovat na normální pantoflice, nechat kobylu zutou a jen podporovat výživou... je mi jasné že vyléčit to nejde ale ráda bych něják zmírnila příznaky a zpomalila zhoršování. Děkuji za jakékoli poznatky k tématu a rady jak tuto situaci nejlépe vyřešit. Omlouvám se pokud sem dotaz špatně zařadila.
Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Z hlediska výživy mám nemohu nabídnout žádný zázrak.

Pokud nejde z strany veterináře zahájit léčbu přímo v místě problému - injekční podávání chondroprotektiv, případně v kapačce, nemá žádný efekt podávání chondroprotektiv pomocí potravy - nedostanou se na místo tak aby mohly pomoct.

Jediné co bude fungovat - přírodní léky proti bolesti - MSM, botswelin apod. 

Přeji hezký den.

28.01.2016 20:35
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní