Sportující koně jsou všichni koně, kteří vykonávají trvale střední a těžkou práci. Do této kategorie můžeme zařadit různé druhy koňských sportů, od westernového ježdění přes parkur až po dostihy. Limitující živinou pro všechny tyto koně je dostatek energie.
Preji dobry vecer, chtela jsem se zeptat jestli by jste mi poradil s vyzivou sportovniho kone,je to plnokrevnik,12let stary a kazdorocne se setkavam s problemi poklesu chuti do prace ale i na zavodech.zpocatku jsem meli hodne problemu s jeho vykrmenim ale uz se celkem zazral,aby pribiral na vaze a aby si ji udrzel tak se musi hodne krmit jadrem,dostava 3krat denne pul kbeliku ovsa plus obcas dostane jecny srot s objemnzmi granulemi a musli energeticke.problem nastava uprostred sezony,kdy se stane posledni dva roky i docela pravidelne ze ma par dni prestane prijimat krmeni je hodne smutny,snazim se ho nepretezovat chodi casto na prochazkz i do vybehu,prosim poradte jak upravit krmnou davku tak aby byl hodne energeticky a v pohode.v seyone dostava hodne energeticke krmivo.Konik chodi parkury a drezuru vse do L. dekuji Lucie
Dobrý večer.
Děkuji za váš dotaz. U plnokrevníků ve sportu bývá skutečně problém udržet je v dobré kondici. Nicméně to jde, ne hned, trvá to déle, ale jde to.
Podle vašich informací dostává skutečně hodně jadrného krmiva. Situace kterou popisujete v sezóně - koník zesmutní a nechce žrát - může souviset s vyšším množstvím jádra a náchylností k žaludečním vředům.
Abych vám mohl nějak přesněji odpovědět budu na vás mít několik otázek:
To jsou zatím základní otázky. Odpovědi na ně jsou důležité, abych vám mohl poskytnout rozumnou odpověď.
Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.