Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu OŠETŘOVATEL KONÍ

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Úprava krmné dávky kojící klisny

Autor: Radka Datum: 29.05.2016 22:02

 Dobrý den,

prosím o radu, jak upravit krmnou dávku kojící klisny. Máme 6 ti letou klisnu, hafling x tinkerem, hříbě máme přibližně 1 měsíc. Denně luční seno ad libidum a celý den na pastvě. Pouze přidáváme vitamíny. Čím jí přilepšit, aby měla dost mléka a byla nadále v kondici? Měnit nějak krmnou dávku po 3 měsících všku hříběte? 

Děkuji za radu. 

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Pokud je vaše pastva vydatná (to by měla být, letos to zatím vypadá), tak sledujte kondici vaší klisny a hříběte. Podle mých vlastních zkušeností je bohatá pastva nejlepším krmivem pro matku i hříbě (ideální poměr omega mastných kyselin, dostatek bílkovin i energie).

Pouze kdyby jste měla pocit, že klisna hubne, tak by mělo smysl přidat trochu obilovin - ječmen, oves - 1 - 2 kg.

Vaše klisna je mladá a měla by vše bez problémů zvládnout.

Sledujte je, pokud bude pořeba napište znovu, dáme dávku dohromady, není to nic složitého .

Přeji hezký den.

 

30.05.2016 08:43
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní