Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa hobby koní

Podle posledního statistického sčítání počtů koní je nejpočetnější právě kategorie "hobby koně". Často se právě u těchto koní dělá ve výživě největší množství chyb. Někdy to může být z neznalosti, nebo právě ze snahy dát mému koňovi něco navíc, i když to vůbec nepotřebuje.

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

krmeni

Autor: Vera Datum: 11.07.2016 12:22

 Dobrý den,prosim můžete mě poradit kolik by moje 2leta kobyla Paint horse měla dostavat krmeni?Je ustajena celoročně venku není to žádná veliká pastva ale tráva se pozobkavat dá.Dostava ráno a večer seno plus 1/2 kg müsli a 1/2 kg vojtesky takže 2kg denně.Ja si myslím že by bohaté stačilo 1/2müsli rano a večer tudíž celkem 1kg.Kobylka pracuje každý den 10-15 min.a to tak že si opakujeme jak má chodit vedle vodiče,kavaletky, naklusani a přejití do kroku atd...převážně dělá jen v kroku.Dekuji za odpověď Krejci.

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Domnívám se, stejně jako vy, že by neměla dostávat tolik doplňkového krmiva.

Vždy je potřeba nastavovat dávky podle kondičního stavu a reakce koně na krmnou dávku.
Pokud je příliš silná - má příliš dobrou kondici, tak není potřeba přikrmovat vůbec. Když by hubnula, nebo neměla jiskru pro práci, tak je dobré něco málo přikrmit.

Její intenzita práce je cca mírná práce, to znamená, že by neměla mít příliš vysoký výdej.

Navrhoval bych nedávat vůbec vojtěšku a místo müsli by měl úplně stačit ječmen - hrubě šrotovaný max. 1 kg denně.
Doporučil bych rozhodně přídavek účinných látek - vitamíny, minerály, stopové prvky. Buď ve formě doplňku k jádru nebo jako kompletní liz (např. HORSAL LECKSCHALE).
Seno dávejte tolik co přijme, nyní cca 2-4 kg, mimo pastvu cca 6 kg.

Přeji hezký den.

 

11.07.2016 16:45
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní