Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
...

Získejte odpovědi nejen na své dotazy
v online kurzu KRMENÍ A VÝŽIVA

Rubrika

Výživa chovných klisen a sajících hříbat

Kojící klisny a sající hříbata je velmi citlivá kategorie. Zejména zde musíme plně respektovat potřeby zvířat a nesnažit se dohnat například nedostatek pohybu přídavkem krmiva. 

Vlozit dotaz 4717e1695ca0191cb6d08a1351e80e171784103be4122271ca7b7e94685cb1be
Dotaz

Pivovarské kvasnice

Autor: Alena Datum: 04.11.2016 19:49

 Dobrý den,

prosím a vyjasnění informací ohledně krmení pivovarských kvasnic březím klisnám. Vždy sem si myslela že je v pořádku ba naopak i dobře krmit kvasnice březím klisnám. Ale po přečtení několika diskuzí jsem si všimla že se názory rozchází, dokonce jsem i četla že je to škodlivé.

Máme klisnu "prvničku" v 8 měsíci březosti. Zatím jsme ani krmnou dávku a ni práci nijak nepřizpůsobovali. Nově chceme začít zkrmovat pivovarské kvasnice všem našim koním postupně v malých dávkách, roto se chci zeptat jak to tedy je? Krmnou dávku jí začneme postupně zlepšovat jak bude postupovat do vyšší březosti.

Děkuji za odpověď,

Stroszová

Diskuze v rámci dotazu

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.

Dobrý den.

Sušené pivovarské kvasnice jsou zdrojem bílkovin. Tedy jsou vhoné použít pro kategorie, kde je velká potřeba bílkovin - kojící klisny, mladí rostoucí koně, těžce pracující koně, velmi staří koně.
Pro dospělé koně nejsou v krmné dávkce potřeba.

Nechte se ji pro použití pro vaši klisnu až po ohřebení. Podle vaší fotografie je klisna ve výborné kondici, nic jí neschází, nechte krmnou dávku do ohřebení stejnou, potom postupně navyšujte jádro - podle kondice klisny i vývoje hříběte.
Můžete přidat zmiňované kvasnice v dávce 0,1-,2 kg, více není potřeba.

Přeji hezký den.

 

05.11.2016 19:00
O nás

Portál Školicího centra Svazu soukromých chovatelů koní nabízí přístup k odborným informacím týkající se chovu a užití koní. Vzdělávací obsah je připraven s důrazem zvýšit kvalifikaci a zlepšit praktické dovednosti odborné i laické veřejnosti.

Sledujte nás
newsletter

Chcete dostávat novinky přímo do Vašeho e-mailu?

© Copyright 2020 Svaz soukromých chovatelů koní